Je to malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo

30. července 2013 v 17:01 | Lily eN |  Konspirační teorie
Je 21. července 1969 a americký astronaut Neil Armstrong právě poprvé vkročí na Měsíc. '' Je to malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo'' pronese a zapíše tak tuto větu, o které se spekuluje, že ji řekl nelogicky s chybou, do dějin. Jak to ale ve skutečnosti bylo? Doopravdy se na Měsíci přistálo nebo to byl jen trik?

( zleva doprava- Neil Armstrong, Michael Collins, Buzz Aldrin)Tento týden blog zvolil jako téma '' Konspirační teorie'' a já myslím, že by bylo na místě nejprve vysvětlit, co to vlastně je.

Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale později nabyl jiného významu a je používán pro okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.
( upraveno z wikipedie)

Konspirační teorie se točí kolem nespočtu věcí. Od Kristovy smrti, přes Titanic nebo 11. září až k UFO.
A jak už název napovídá, já se budu v tomto článku věnovat jedné z nejznámějších a to přistání na Měsíci. Já jakožto velký zastánce především UFO se i ráda nořím práve různými konspiracemi. A co bych to byla za člověka, kdybych nezpochybňovala právě jeden z nejslavnějšího okamžiků lidtsva.

Teď se podíváme na několik pochybnstí tohoto velkolepého přistání.

1. Stopy
Ať už slavný první otisk Armstrongovy boty či stopy kolejí zůstavající po přesunutí lunochodu (které vypadají jinak, než by měly) jsou až příliš dokonalé. K vytvoření stop je potřeba určitá vlhkost, povrch Měsíce je však suchý.


2. Stíny
Následující fotografie představuje Buzze a Armstronga z Apolla 11, jak upevňují vlajku. Fotka je pořízena kamerou, která je připevněná na lunochodu. Aldrinův stín (A) je delší. NASA tvrdí, že jediným zdrojem světla, který astronauti používali, bylo sluneční světlo, to ale znamená, že by se velikosti obou stínů lišit neměly.


3. Kde jsou hvězdy?
Podle odorníků kolem Měsíce není žádná atmosféra, jak je ale tedy možné, že ani na fotografiích nebo videu z přistání není hvězdy vidět a všude je jen černočerné tma, když by právě kvůli chybějící atmosféře měly být vidět mnohonásobně lépe něž ze Země? Možná lidé z NASA nedokázali hvězdné nebe vytvořit, tak si řekli, že bude lepší nechat černé pozadí.


4. '' United States''
Jak je možné, že nápis UNITED STATES a vlajka jsou dokonale vidět, kdy jejich zlaté pozadí téměř nikoliv? Tohoto efektu je možné dosáhnout jedině při nasvícení tohoto místa nebo možná při retušování ve fotografickém studiu.( pochybností je ještě více, ale tohle by pro ukázku mohlo stačit)

A proč vůbec měla NASA důvod ke sfalšování fotografií?
V květnu 1961 J. F. Kennedy v kongresu prohlásil, že USA mají povinnost ''pokusit se o to, aby koncem desetiletí člověk na Měsíci přistál a bezpečně se vrátil na Zemi''. Odstartoval tak závod o dobytí vesmíru. První úspěch měli sice Rusové. V roce 1961 obletěl Jurij Gagarin jako první dvakrát zeměkouli.
Americká spisovatel Bill Kaysing tvrdí, že ani v tak krátké době nebylo možné plán zrealizovat, a proto ' zahráli' představení za jediným účelem, totiž oklamat širokou veřejnost a především Rusy.

Spisovatel z New Jersey Ralph René je přesvědčen, že lidská noha na Měsíc nikdy nevstoupila, neboť si myslí, že sluneční paprsky jsou tak smrtící, že by se astroauti 'upekli', kdyby se jen vzdálili od Země.
Angličan David Percy tvrdí, že podle osvětlení na fotografiích je možné poznat, že byly vyrobeny v nějakém studiu na Zemi. Dovolává se také na informátora z NASA, který před ním hovořil o zniscenování přistání na Měsíci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 12. července 2014 v 16:37 | Reagovat

No, jak si to tak čtu, tak to opravdu zní dost podezřele, ale těžko se někdy dozvíme pravdu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama