Jak to bylo s Roswellem?

19. června 2014 v 10:10 | Lily eN |  Konspirační teorie
Roswellský incident se stal nejznámější událostí v historii UFO. V podvečer 2. července roku 1947 údajně na ranči v Novém Mexiku Williama "Macka" Brazela havarovalo UFO mimozemského původu. K stejnému dni připadá i Mezinárodní den UFO právě na připomenutí této události. Po celá desetiletí se kolem Roswellského incidentu točí nespočet otazníku a ani dnes neubývají. Naopak se přidává stále víc a víc nezodpovězených otázek.
Po bouři z noci 2. července se William Brazel vydává na obvyklou obchůzku jeho ranče, aby zjistil napáchané škody, když nachází podivné předměty. Nepřipomínají žádný pozemský materiál, který kdy Brazel viděl.
Podle rady jeho souseda zkontaktuje místního šerifa George M. Wilcoxe. Spolu s ním podrobněji trosky prozkoumávají. Předměty jsou neuvěřitelné lehké. Když se zmuchlají, okamžitě se zpět narovnávají a žádným způsobem je nelze poškodit. Navíc podle nepotvrzených zpráv byly plné znaků podobných hieroglyfům.
Zpráva o havárii UFO se brzy rozšíří po celém Roswellu a nezůstává jen u jeho hranicí. O pár dní později Brazelův ranč obklíčí armáda a on i jeho rodina jsou podrobeni výslechům. Celé situace se ujímá major Jesse A. Marcel, jehož tým specialistů podrobně centimetr po centimetru prozkoumává oblast a okolí ranče a veškeré trosky zabavují.
O pár dní později vydá před tiskem major Jesse A. Marcel prohlášení a popře jakoukoliv možnost, že by se na ranči nalezlo vesmírné těleso. Nešlo prý o létající talíř, nýbrž o trosky vojenského průzkumného balónu z tajného projektu MOGUL.
I tato informace je však obtěžkána hromadou nejasností. Pokud skutečně šlo o průzkumný balón, proč byl Mack Brazel vězněn a vyslýchán kvůli tomu, co vlastně našel na své farmě? Rančer sám popírá oficiální verzi armády.

Do šálku podivností se však přidává ještě jedna kapka. Nečekané svědectví manželů Wilmotových, kteří 2. července navečer viděli na silnici číslo 105 velký žhnoucí objekt na nebi, jenž padal závratnou rychlostí k zemi. Oba shodně při výslechu vypovídají, že předmět byl tvaru vybouleného oválu a podle jejich odhadu letěl rychlostí 600 km/h. Je skutečně možné, aby balónovitá sonda padala k zemi v takové rychlosti a ještě u toho žhnula, anebo se spíš jednalo o nějaký mimozemský objekt?
Po 2. světové válce se Američané rozhodli pojistit proti potenciálnímu ruskému jadernému útoku a spustí tak jednu z nejpodivnějších operací vůbec-již zmíněný projekt MOGUL. Jako špionážní sondy tak je vyrobeno několik meteorologických balonů, které mají detekovat zvukové vlny vznikající při jaderných explozích. Podle majora Jesseho Marcela měl na farmu spadnout balon MOGUL č. 4. Z tohoto prohlášení však dělá záhadu fakt, že podle výpovědi jednoho z inženýrů pracujícího na projektu byl let číslo 4 zrušen kvůli špatnému počasí, což by i odpovídalo bouři onoho večera. A pokud tedy šlo o tajný projekt, z jakého důvodu se ho vláda nepokoušela utajit i nadále? Většina faktů nasvědčuje spíše tomu, že MOGUL měl být pouhou zástěrkou, jež měla zakrýt skutečnou pravdu.
V neposlední řadě tuto událost provází i neodmyslitelná slavná pitva mimozemšťana. Jedná se o sedmnáctiminutový němý film, který onu pitvu zaznamenává. V roce 1995 je prodán několika televizním stanicím. Britskému producentovi Rayovi Santillimu je prodán dokonce za 2,4 milionu korun. Debaty mezi dvěma názory skeptiků a věřících se vedou ještě dlouho poté. Jednalo se skutečně o pravý záznam, nebo jde jen o podvrh?
Sama legendární pitva měla být provedena na nyní už známé základně Oblasti 51, kam byly údajně trosky i těla převezeny. Pravdou je, že většina názorů se shoduje na podfuku a to hned z několika důvodů.
Ačkoli základní rysy mimozemšťana odpovídají popisu očitých svědků, v mnoha drobnějších detailech se liší. Jeho zranění také neodpovídají údajným poraněním po letecké havárii a ve filmu se objevuje spousta chyb. Hodiny v pitevně ukazují, že celý proces trval pouhých 150 minut. V některých záběrech v rozřezaném trupu je vyjmuta a někde opět stále na svém místě hrudní kost. A další ránou bylo Santilliho prohlášení v roce 2006, že je snímek zfalšovaný. Film, na který byl záběr natočený, se dostal na trh až v roce 1953 a ne roku 1947, kdy k incidentu došlo. Je však možné, že byl skutečně natočen až pět let po mimozemšťanově smrti. A hlavním důvodem, proč se začala pravost filmu zpochybňovat, byla jen šňůra od telefonu. V době, kdy měl být snímek údajně pořízen, se totiž dělaly rovné. Zfilmovaná pitva však zachycuje modernější zakroucený kabel.
Pravdu dodnes veřejnost nezná. Co se tehdy skutečně stalo u Roswellu a proč je kolem celé události tolik záhadných okolností? Na tuto otázku zkrátka odpověď není. Existuje několik teorií, více či méně věrohodných. Možná, že skutečná fakta byla nafouknutá do obrovských rozměrů a s nimi se vytvořilo i tolik konspiračních teorií. Jednou z největších záhad zůstává, co se skutečně odehrává za zdmi a ostnatým plotem Oblasti 51.
Navštívili naši planetu skutečně mimozemšťané, je to jen zástěrka americké vlády skrývající pravdu armádních letounů nebo se to vše stalo z nějakého jiného nejasného důvodu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama