Projekt o Harry Potterovi-1.část

1. července 2014 v 18:30 | Lily eN |  Harry Potter projekt
Pročítala jsem si různé blogy a hledala právě nějaké projekty. Nedávno mě napadlo, že bych mohla vymyslet nějaký potterovský. A také vzhledem k tomu, že mám za sebou čerstvě svůj ''potterovský týden'' (každý den jeden film),je tenhle projekt na místě. Náhodou jsem dneska narazila na blogu Lillen A. Blake na projekt právě o Harry Potterovi. Takže jsem si řekla, že se do něj hned pustím. Nebudu to ale dělat po jednotlivých tématech, vždy jich několik spojím do jednoho.
1. Nejvíce oblíbená kniha série
Řekla bych, že to bude nejspíš čtvrtý díl. Hodně se mi líbí Mistrovství světa ve farumfálu a obecně na mě tahle část působí nejzajímavěji.


2. Nejméně oblíbená kniha série
Rozhodně Tajemná komnata. A to je to stejné, co se týče filmu. Všechny knížky už několik let poslouchám jako mluvené slovo. Už to může být tak kolem pěti let. A právě i druhý díl mluví někdo jiný, než zbylé od trojky nahoru. A v tom mi i vadí, že je to zkrátka takový nezvyklý hlas.
3. Oblíbená postava
Tak to je jasně Hermiona. A to proto, že jsme si povahově nejvíc podobné. Chápu její počínání, rozhodnutí a chování a to mi z ní dělá zkrátka asi tu nejoblíbenější postavu. Ale hned v závěsu by byl Remus a Lenka. My podivíni prostě musíme držet pospolu. Ve filmu mám ale hrozně ráda Seamuse.
4. Oblíbená záporná postava
Opět musím nahlédnout do své svaté knihy Harry Potter filmová kouzla. Já na záporáky většinou nejsem, jen na ty extra skvělé. Tak samozřejmě Voldy je fajn, ale moc takový známý.... K čertu s tím, já jsem zkrátka věčný klaďas, ale když už, tak dejme tomu Nagini nebo Barty Skrk Junior.
5. Nejsmutnější moment
Tak samozřejmě to umírání. I když pro mě nejsmutnější byl (co se filmu týče) na konci pátého dílu. Když je Harry na ministerstvu a Voldemort mu úplně ovládá mysl. Pro mě to bylo hrozně smutné.
6. Oblíbený profesor
Tak to samozřejmě není nikdo jiný, než Minerva McGonagallová. Myslím, že je jedna z mála, která má vypadat v knížce přesně stejně jako ve filmu. Je to zkrátka sympatická kladná postava, která má moc pěkné scénky hlavně v posledním filmu.
7. Nejméně oblíbený profesor
Tak to je jistě Křiklan. Leze mi na nervy tou jeho připitomělou sbírkou, klubem a tím, jak lehce se dá koupit. A nejspíš by ušetřil spousta času, kdyby se statečně postavil k tomu, co Tomovi řekl. Vždyť nemohl vědět, co se z něj stane a podle mě mu stejně neřekl nic tak katastrofálního.
8. Oblíbený předmět
Obrana proti černé magii. No mít šanci ztřiskat nějakého bubáka, učit se o vlkodlacích, karkulinkách a bludníčcích, seslat na někoho omračovací kouzlo a zalistovat si na stranu 324 si rozhodně nemůžu nechat ujít.
9. Nejméně oblíbený předmět
Asi by mě nijak nelákaly starodávné runy nebo věštění z čísel. Ale z těch všeobecně známých bych asi klidně vynechala péči o kouzelné tvory a jasnovidectví, kdyby je učili ti stejní učitelé, jejichž výuka není zrovna na úrovni.
10. Oblíbený obchod v Příčné
Myslím, že největší zážitek rozhodně musí být Ollivander. Přeci jen koupě první hůlky je jen jednou za život, a proto si myslím, že by ve mně asi zanechala největší vzpomínky. Jinak bych se ale ráda podívala i třeba do Krucánků a kaňourů (ty knížky...) nebo Velkoprodejny mžourov. A samozřejmě bych nevynechala Kouzelnické kratochvilné kejkle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zúčastníš se také projektu?

Ano, hned na něj jdu. 33.3% (1)
Možná někdy později 66.7% (2)
V žádném případě! 0% (0)

Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 2. července 2014 v 0:26 | Reagovat

Pěkný projekt...mám takový obrázek taky HP projekt a musím ho někdy udělat. Jinak s odpověďmi souhlasím o tom jsme se už bavily ve škole.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama