Knižní řetězovka 1

2. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN |  Knižní řetězovka
Chtěla jsem udělat nějaký knižní projekt, takže jsem různě pátrala po internetu a různých blogách a nakonec se rozhodla pro knižní řetězovku, kterou jsem našla na blogu Annie. Bude rozdělena do třech částí.


1. Oblíbená kniha z dětství
Jedna z nejhezčích knížek, co jsem kdy četla. O rackovi a kočce, která ho naučila létat. Nejdřív jsem na tom byla jako malá na představení v Minoru. Bylo nádherně udělané. Pamatuji si, jak se nám s maminkou hrozně líbil, takže jsme si všimly, že k tomu mají i knížky. A hned byla dom. Dokonce jsem teď našla i vstupenku. 8. 12. 2006. Je to tak zvláštní příběh o kočkách z Hamburku a jednom malém rackovi, který se potřebuje naučit létat, protože jeho maminka kvůli ropě v moři umřela. Knížka má navíc naprosto dokonalé ilustrace. Autorem je Luis Sepúlveda.

2. Co právě čteš?
Právě jsem v jistém meziobdobí. Mám sice půjčených spoustu knížek, ale nějak se mi do nich nechtělo. Takže jsem si zase obstarala Lee Childa. Radím dobře, nečtěte to. Už nebudete chtít nic jiného. A od něj mám knížku A přece nezemřeš.

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
Měla jsem, ale to už mám všechno vyzvednuté. Vlastně tam mám teď francouzštinu pro samouky první díl. Mám doma druhý, ale potřebovala jsem se podívat na pár posledních kapitol toho předcházejícího, ale už je to asi měsíc a pořád nepřichází.
Teď jsem si ještě zarezervoval knížku Bílý oheň. Narazila jsem na ni v časopise ENIGMA. Na poslední stránce bylo pár knížek a tahle mě zaujala, takže už má svou rezervaci.

4. Knižní zlozvyk?
Asi žádný nemám. Snad jen, že po škole neustále knížky tahám, čehož si všimla francouzštinářka a ptala se mě, jestli si hodlám na její hodině číst. A když jsem jí náhodou u sebe neměla (šli jsme někam ven), tak se mě ptala, jak je možné, že nemám knížku.


5. Co máš právě půjčené z knihovny?
Tak těch knížek mám spoustu. Harryho Pottera poslední díl v angličtině, Jáma a kyvadlo, Zákulisí chaosu, Chlapec v pruhovaném pyžamu a pár nějakých knížek o terorismu.

6. Máš čtečku e-knih?
Nemám. Na knížkách se mi líbí ty stránky, pěkné desky, sledoval, jak mi to ubývá a tak. Čtečka zkrátka není kniha. Ale od příštího roku budu trávit tři hodiny denně v autobuse a metru po cestě do školy a ze školy, takže by to možná bylo praktičtější než knížka v tištěné podobě.

7. Preferuješ čtení jedné knihy, nebo více naráz?
Rozhodně jednu knížku. I když často jich mám rozečtených několik.

8. Změnily se tvoje čtenářské návyky od doby, kdy jsi začala blogovat?
Asi to nemá spojitost s blogováním, ale v posledním roce a půl jsem náročnější na výběr knížek. Nelíbí se mi jen tak něco a nečtu moc žánrů.

9. Nejhorší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Budu to muset vzít i z konce roku 2013 (zkoumání historie výpůjček z knihovny), protože letos jsem četla skoro jen pouze Lee Childa a to je dokonalost sama. Z těch, co jsem přečetla, se mi asi nejméně líbila Bourneova totožnost od Roberta Ludluma. Nebyla to špatná knížka, to vůbec ne. Ale nesedl mi zkrátka ten styl napsání. Nemám ráda zbytečně zdlouhavé pasáže a těch tam bylo spoustu.

10. Nejlepší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Tak to rozhodně Zítra bude po všem. Byla to první knížka od Leeho, kterou jsem četla, a líbila se mi asi nejvíc.

11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Nejradši mám thrillery. Takže se tolik mimo žánr nepohybuji. Nic jiného moc nečtu. Ale sem tam si chci také přečíst knížku, která mě doopravdy zajímá.

12. Čteš někdy jednu knihu víckrát?
Harryho Pottera. Já jsem to sice nikdy nečetla v tištěné podobě. Od roku 2009 to mám jako mluvené slovo na cédéčku. A celých těch pět let pořád poslouchám dokola a dokola a pořád toho není dost.
Jinak jsem ale spoustu krát četla My děti ze stanice ZOO. Nevím proč. Něco mě ale na té knize zkrátka fascinuje.

13. Dokážeš číst v autobuse?
S tím nemám problém. Naopak. Čas rychleji ubývá. Nejdřív jsem se bála, že se moc začtu a přejedu, ale s tím nakonec vůbec nemám problém.
Ale vždycky, když si v dopravních prostředkách čte někdo jiný, tak se snažím nenápadně nakouknout na obálku, co to čte. Nejvíc mě naštve, když má tu knížku obalenou v novinách.

14. Oblíbené místo na čtení?
Nejvíce čtu asi ve škole. Ale není to zrovna nejklidnější místo. Jinak ráda čtu v tom autobuse nebo v knihovně.

15. Zásady při půjčování knih?
Já doma moc knížek nemám, takže si je ani nikdo nepůjčuje. Ale když už, tak bez obalu a hlavně si někam napsat, kdo ji má.

16. Děláš knihám somárské uši?
Ne (tedy pokud to jsou ty ohnuté rohy na stránce). Sem tam to udělám v učebnici, když si potřebuji něco označit.

17. Píšeš si na okraje stran poznámky?
Psala jsem si do jedné tužkou, kterou jsem četla v angličtině. Označovala jsem si různá slovíčka.

18. A do učebnice?
Opět jen tužkou, ale do učebnic často.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nats Nats | E-mail | Web | 2. srpna 2014 v 12:28 | Reagovat

Supr projekt :) Moc se mi líbí :) To s tou knihou ve škole taky dělám :D Pořád mám nějakou u sebe :D A vždycky čtu jen jednu knihu jinak by se mi pletly děje :D POVEDENÝ PROJEKT :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama