Top týdne #1

4. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN |  Top týdne
A pouštím se do dalšího projektu. Je pořádané blogerkou Luu. Jedná se o to, že každé pondělí je zadané téma a vaším úkolem je sestavit seznam o deseti bodem. Kompletní pravidla a zadání si můžete přečíst na jejím blogu.

.
Musím říct, že jsem hodně pátrala v historii vypůjčených knih z knihovny, abych obsadila těch deset z co nejvíce knih. Ale nakonec jsou stejně tři z HP.

10. Ian Boroughs (Lovec duchů)
Upřímně si toho sice tolik nepamatuji, ale byla to moc dobrá knížka. Ian představoval hlavní roli a přišel mi zdaleka nejlepší. Když o tom tak uvažuji, možná bych si měla knížku přečíst znova nebo druhý díl.9. Murtagh (Eragon)
Četla jsem to více jak před rokem, takže jsem musela pátrat, jak se ta postava jmenuje, ale doufám, že je to on. Měl by to být potomek nějakého záporáka s jizvou na zádech (myslím). Rozhodně mi ale přišel mezi tím mořem dokonalých postav nejlepší. Trocha záporných vlastností nikdy neuškodí.

8. Will (Karanténa)
Možná trochu sobecký, žárlivý a naivní, ale aspoň tam nadělal nějakou paseku. Já zkrátka nemám ráda ty dokonalé postavy, jimiž většinou ty hlavní jsou, takže mívám v oblibě vedlejší.
P.S. Pokud někdo tu knížku zná, nevíte něco o těch dalších dílech?

7. Lenka Láskorádová (Harry Potter)
Podivínka s nesmyslnými hláškami. Zkrátka úžasná postava. I když se mi víc líbí ve filmovém zpracování, Lenka je zkrátka Lenka.


6. Zorbas (O rackovi a kočce, která ho naučila létat)
Tuhle postavu asi nikdo znát nebude. Je vlastně z pohádkové knížky, kterou jsem měla moc ráda. Zorbas je černý kocour žijící v Hamburku a s oblibou si lebedící na balkónu, kam ale jednoho dne přistane od ropy zraněný racek, který tam také brzy zemře. Zanechá po sobě však vejce s malou 'racinkou'.

5. Finn Maguire (Rváč)
Konečně nějaká hlavní postava, která není bez chybičky. Bývala to jednu dobu má nejoblíbenější knížka, teď se to sice změnilo, ale jsem ráda, že ji mám v knihovničce. Finn je zkrátka týpek, kterému je úplně jedno, co si o něm ostatní myslí, a to se mi na něm hrozně líbí.

4. Remus Lupin (Harry Potter)
Také ho mám sice radši ve filmu než v knize, ale i tak si zaslouží místo v mém žebříčku.

3. Melinda Sordino (Speak)
Je pravdou, že jsem zatím tu knížku nikdy nedočetla, protože není v češtině, ale i tak je jedna z mých nejoblíbenějších postav. Viděla jsem už bezpočtukrát film, a proto jsem si sehnala i knížku.

2. Hermiona Grangerová (Harry Potter)
Tak konečně někdo z HP postav, koho mám raději v knížce. Hermiona je skvělá. Je to postava, se kterou se asi nejvíc ztotožňuji a líbí se mi její uvažování a chování.

1. Jack Reacher (Knižní série od Lee Childa)
To by ani nešlo jinak, než aby Jack měl první místo. Dokonalá a drsná postava. Se vším, co by měla mít. Líbí se mi, že má takové ty charakteristické znaky. Například pořád ví, kolik je hodin. On sice netuší, jak to dělá, ale je to skvělá schopnost. Úžasná postava se skvělými hláškami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clary-Clair Clary-Clair | Web | 4. srpna 2014 v 11:17 | Reagovat

Já mám taky ráda Lenku Láskorádovou :)
Na Speak se chci už delší dobu podívat :)

2 Nats Nats | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 11:19 | Reagovat

Přiznám že jsem ani jednu knížku nečetla. Ale všechny knížky vypadají dobře :) Určitě se poinformuju :)

3 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 5. srpna 2014 v 13:20 | Reagovat

Já se taky asi nejvíc ztotožňuji s Hermionou a ještě trochu s Lenkou Láskorádovou :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama