Top týdne #2

11. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN |  Top týdne
A je tu další část z pondělního projektu To týdne. Tentokrát je tématem filmové zpracování.Jelikož, jak to často u filmových zpracování bývá, jsou mnohem horší než knížky. A proto žebříček rozdělím do dvou částí- ta špatná zpracování a ta dobrá zpracování. A seznam má taky jen devět bodů, protože jsem jich víc nevymyslela.
Začnu od těch nejhorších:

9. Eragon
To mi snad nikdo nemůže mít za zlé. Viděla jsem to teprve nedávno. Podle mě je to naprostá katastrofa. Vypadá to jako nějaká hodně špatně natočená pohádka s příšerně oblečeným zloduchem. Hrůza.

8. My děti ze stanice ZOO
Film byl pro mě jedno velké zklamání. Knížku jsem už četla několikrát a ta se mi líbí. Pokud je to vůbec možné. Ale ve
filmu je toho asi tak třetina a ještě tam chybí spousta důležitých věcí. Není to vůbec pocitové. Zkrátka se mi to nelíbí.

7. Hobit
On to vcelku vzato není nijak špatný film. Byla jsem sice zatím na obou částech v kině (a dokonce mám i stejné sedadlo, jak jsem si vyžádala), ale na třetí už asi nepůjdu. Je to strašně dlouhé. Ta první část
se mi docela líbila, protože byla akčnější a byly tam hezčí místa, ale ta druhá...s tou to šlo z kopce6. Jack Recher: Podlení výstřel
Přestože Jack Reacher je má nejoblíbenější knížní postava a přestože ta série je má nejoblíbenější, filmové zpracování se mi nelíbilo. Když pominu to obsazení hlavního herce, vynechali tam několik důležitých postav, bylo to takové chaotické a obecně to na knihu vůbec nemělo.
A teď to pokračuje už povedenými filmy
5. Speak
Je to jeden z mých oblíbených filmů, ale víc o něm jsem psala už v článku 5 filmů, které stojí za to vidět.

4. …A je čas zabíjet
Knížka od Johna Grishama se mi sice líbila, ale četla jsem ji až potom, co jsem viděla film, takže jsem už předem věděla,
co se stane. Nebylo to tedy takové, jako za normálních okolností, když neznám děj. I tak je ale filmové zpracování skvělé.


3. Řada nešťastných příhod
Jelikož je to asi třináct dílu, celý knižní příběh neznám. Četla jsem těch prvních pár, ale i tak je film o moc lepší. A Violet nosí pěkné šaty.

2. Oliver Twist
Film znám už hodně dlouho, ale knížku jsem četla až asi před rokem. Není špatná, ale přeci jen to psané ne zrovna současným a moderním stylem. Je tam spousta nudných pasáží, což se o filmu říct nedá. Ten je skutečně povedený.

1. Harry Potter a Relikvie smrti 1. část

Samozřejmě jsou všichni Potterové skvělí, ale právě tento díl považují vzhledem ke knížce za nejlepší. Skoro nic tam nevynechali, nic neupravovali (jako třeba ten hrozný konec v dalším díle). Proto tu část mám ráda. Je tam všechno důležité.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 11. srpna 2014 v 10:09 | Reagovat

S tou délkou Hobbita souhlasím. Byli jsme v kině přes tři hodiny!
Páni.. já budu muset spousty věcí dohánět.  tohoto seznamu jsem neviděla přes půl filmů :D
I když nejsem typický Potterovský fanoušek, v kině jsem byla pouze na poslední části, která byla epická! První místo si zaslouží!(i když bych tam někde uvítala Percyho :D)

2 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 11:26 | Reagovat

[1]: Pro mě třeba tak epická nebyla, protože ten konec je úplně jiný než v knížce a je strašně divný. Voldemortovi se najednou začala odlupovat kůže, až se celý sloupnul? V knížce to prostě všechno bylo lepší. Je mi jasné, že to nemohli udělat přesně, ale zrovna ty poslední scény, jak je Harry ukryt pod neviditelným pláštěm a třeba se rozběhne ochránit Ginny, ale předběhne ho paní Weasleyová, scéna v Havraspárské místnosti mi tam taky chyběla. Jak se postaví za McGonagallovou! To mě skoro dojalo k pláči! No a konečná scéna, kde kolem sebe chodili v kruhu a Harryho mu tam všechno vysvětlil i očistil Severuse Snapea. Prišlo mi že v poslední části už skoro nebyl neviditelný plášť a ten je zrovna v této knize dost podstatný, ale souhlasím s Lily, ta první část se jim docela povedla. :) A souhlasím s tebou! Taky mi tam chybělo, jak se Percy omluvil a tak! :/

3 Nats Nats | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 21:31 | Reagovat

Žádnou z knih k těm filmům jsem nečetla..ale Harry Potter byl fakt povedený:) A pak jsem viděla jen Eragona.. Ty ostatní jsem neviděla :)

4 Luci Luci | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 21:50 | Reagovat

Eragona jsem nečetla, ale film se mi celkem líbil :D no a Harry.... Zfilmovaný se mi nelíbí skoro žádný díl ale knihy miluju naprosto všechny ♥ proto se raději vrhnu na knihu než na film :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama