Marie Brožová-moje inspirace

3. února 2015 v 20:00 | Lily eN |  Všechno možné
Protože jsem už hodně dlouho nenapsala žádný článek, seděla jsem tak u stolu a přemýšlela, čím začít. Ale nejdřív proč jsem vlastně teď nic nepřidávala. Nějak nebyl čas. Upřímně jsem objevila křížovky a jako důchodce teď pořád vyplňuju. A pak jsem taky začala kreslit. A já se nějak nemůžu soustřeďovat na víc věcí najednou, takže na blog mi nezbýval čas a ani kapacita. Taky jsem byla v sobotu v kině na filmu Slídil. O tom bych také chtěla nekdy napsat článek, protože to byl hrozně zvláštní film.
Každopádně teď ale zpátky ke článku. Jak jsem tak seděla u stolu, dívala jsem se na jeden sešit, co mám. Je s ilustrací od Marie Brožové. A o té bych dneska chtěla napsat.Marie Brožová se narodila 11.5.1975 v Praze, v čase rozkvetlých kaštanů, ve znamení Býka a v hodině novu. Své radostné a dobrodružné dětství prožila částečně na starém Žižkově a částečně v divoké krajině Posázaví. Díky svým nejbližším se naučila nacházet krásu na každém kroku, v oprýskaných zdech města i v nekonečné rozmanitosti přírody.
Od roku 1998 začala mít první samostatné výstavy. V té době se na své obrazy začala podepisovat zkratkou svého jména MAB, podle mytologické královny elfů, která měla za úkol posílat lidem sny.
V roce 2004 Marie zahájila projekt Obhajoba pastelky jako výtvarného média a prostřednictvím veřejných kreslení velkoformátových obrazů v Česku i zahraničí dokázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, naopak, v ničem si nezadají s uznávanými výtvarnými technikami. Tento komunikativní projekt si získal srdce mnoha návštěvníků z laické i odborné veřejnosti a pozornost médií. Za svou práci získala několik mezinárodních ocenění.
V roce 2009 otevřela jako jediná z českých malířů autorskou Galerii Pastelka v samém centru Prahy. Zdroj: http://www.pastelky.cz/zivotopis-marie-brozove

Tak to bylo ukázka z jejího oficiálního životopisu. Mám její obrazy strašně ráda. Byla jsem už několikrát v její galerii. Je sice malička, ale pro mě je to tam nekonečné. Má tam spoustu obrazů a to i v malém provedení jako pohledy. Těch mám doma několik v rámečkách. Možná se to někomu zdá dětské, mně se to ale moc líbí. Je to takové živé a nádherné barevné. Cítím z toho barvy. Na jejích obrazech je obrovský kus fantazie a vždy, když si je prohlédnu, vidím v nich všechno.
Nedávno začaly dělat i sešity s obrazy Marie Brožové. Jsou sice docela drahé, ale čtyři mám doma. Na jednom z nich je doopravdický oheň a světlo. Nebo mi to tak aspoň připadá.
Ty obrazy jsou zkrátka nádherně barevné a říkají toho hrozně moc. Každý detail je plný fantazie a citu. Každá část obrazů je plná inspirace.
Rozhodně doporučuji se jít do její galerie podívat...


Zdroj obrázků je google.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti obrazy Marie Brožové?

Ano 80% (4)
Ne 20% (1)

Komentáře

1 Clary Clair Clary Clair | Web | 4. února 2015 v 18:20 | Reagovat

Její obrázky se mi vždycky moc líbili :)
Chtěla bych do její galerie, ale asi se do ní v nejbližší době nedostanu :(

2 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | 5. února 2015 v 9:30 | Reagovat

No to teda koukám. O této malířce jsem nikdy neslyšela a její obrázky se mi moc líbí. Přesně jak píšeš, nádherné barvy a jsou pěkně ostré a...no prostě wow.
Až přijdu domu budu po ní pátrat!

3 Elis Elis | Web | 9. února 2015 v 17:12 | Reagovat

Kouzelné obrázky, moc se mě její práce líbí...

4 V / Veronika V / Veronika | Web | 1. března 2015 v 21:03 | Reagovat

Líbí se mi ty barvy, je to nádherné, takové vesele a pozitivní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama