Knižní obálky

Knižní obálkování 5

16. ledna 2015 v 13:43 | Lily eN
Tenhle článek jsem dělala ještě před pauzou. Ale když jich mám pár v počítači, tak je mi líto je nezveřejnit.
Je tu už pátá část knižního obálkování. Sice už to tu bylo několikrát, ale mě to baví, je tu další Harry Potter.

Harry Potter a Ohnivý pohár

Tentokrá se mi nejvíc líbí ta švédská. Sice si moc nejsem jistá, jakou to má s knížkou spojitost, ale je nejzajímavější. Líbí se mi vyobrazení Harryho a ta barevnost.
Nejméně mě zaujala francouzská obálka. Je příliš do červena a draci na ní témeř nejsou vidět. Navíc trochu vypadají jako balónky na pouti.

Knižní obálkování 4

12. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
A mám tu další obálkování. Přemýšlela jsem na knížku a nakonec jsem si říkala, že udělám zase Harryho, protože mě asi baví nejvíc.
A tentokrát tu je: Harry Potter a Relikvie smrti


česká, britská, americká


francouzská, švědská, dánská
Tentokrát se mi nejvíc líbí ta francouzská. Ukazuje přesně tu náladu, která v celé knížce panuje a to místo u Lasturové vily je jednoduché a moc pěkné.
Nejméně se mi pak líbí ta dánská. Je divně přeplávaná a vlastně vůbec nechápu, co to na ní má být. A jak Harry míří tou hůlkou...vypadá to divně.

Knižní obálkování 3

5. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
A je tu dálší část knížního obálkování. Dnes už to nebude Harry Potter, ale jiná všeobecně známá knížka. Tentokrát to však ani nebude podle toho, z jakého státu knížka pochází, protože konkrétně u této knížky je obrovské množství vydání, takže jsem vybrala šest různých a ty porovnám.
Tak tedy:

HOBIT aneb cesta tam a zase zpátky


Já mám doma to páté vydání. Má nádherné ilustrace od Alana Lee. Každý ten obrázek je přesně takový, jak si to představuji. Co se ale těch obálek týče, nejvíc se mi asi líbí ta druhá. To písmo vypadá tak pěkně starodávně a vypadá moc pěkně, když tam konstrastuje ta temná místnost se zářivým světlem dne.
Nejméně se mi líbí ta třetí. Zkrátka to není ono, když tam není vyobrazena některá z postav nebo Šmak.

Knižní obálkování 2

11. července 2014 v 9:00 | Lily eN
A je tu další část knižních obálek.
Tentokrát se sice opět jedná o Harryho Pottera, bude to ale šestý díl.
Harry Potter a Princ dvojí krve

Česká, britská, americká

Francouzská, švédská, dánská

Sice je pravda, že kdyby bylo na mně, sáhla bych po té americké, ale tentokrát se mi doopravdy líbí i ta britská. Je sice více barevná, ale ten modrý okraj, na kterém je písmo působí moc pěkně, i když mám ráda to ''potterovské'', které mi tam chybí. Jinak se mi ale líbí i ta naše česká. Já mám zkrátka ráda ty jednobarevné.
Vyloženě se mi nelíbí dánská obálka. Vyobrazení nemrtvých je zvláštní a celkově to nevypadá na obálce dobře.


Knižní obálkování

2. července 2014 v 12:00 | Lily eN
Rozhodla jsem se také pustit do porovnávání obálek. Na nápad jsem narazila na blogu Annie Elizabeth Potter, i když já si ho trochu poupravím. Nebudu porovnávat pouze originál a českou, ale zkrátka posoudím několik různých vydání z cizích zemí. Pravděpodobně nebudu dělat všechny Pottery, ale pro začátek by to chtělo začít s něčím dobře známým.
Tak tedy Harry Potter a kámen mudrců.

Česká, Britská, Francouzská

Americká, Švédská, Španělská

Nejvíc se mi líbí ta americká. Celá je taková pěkně modře laděná a Příčná ulice vypadá moc hezky. Naše česká se mi nikdy tolik nelíbila. Harry tam vypadá hrozně podivně.
Nejméně se mi zalíbila ta francouzská a švédská. Ani jedna se mi nelíbí, jak je namalovaná a ta švédská je hrozně chaotická.

P.S. Ne, neumím to udělat tak, aby ty názvy byly nad jednotlivými obálkami.
 
 

Reklama