Knižní řetězovka

Knižní řetězovka 3

22. ledna 2015 v 14:08 | Lily eN
Ještě před pauzou jsem dělala předchozí dvě část, takže uveřejňuji ještě tuto třetí.
Poslední část knižní řetězovky, kterou jsem objevila na blogu Anne Elizabeth Potter.
37. Knihy, které si bereš na prázdniny?
Já nikam moc nejezdím, ale když ano, tak zkrátka ty, co mám právě rozečtené.
38. Nejdelší doba, kdy jsi nečetla?
Něco kolem měsíce.
39. Kniha, kterou jsi nedokázala/nemohla přečíst?
Tak spoustu knížek jsem nedočetla. Většinou protože mě přestaly bavit.

Knižní řetězovka 2

10. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
A je tu další část knižní řetězovky, kterou jsem našla na blogu Annie.


19. Ve kterém jazyce čteš nejraději?
Rozhodně v češtině. Sice už jsem něco v angličtině četla, ale nejsem s ní na tom tak dobře, abych četla pořád plynule, takže mě to pak přestává bavit.

20. Co musí kniha mít, aby sis ji zamilovala?
Když si jí vybírám, tak rozhodně zajímavý název, který něco řekne. Ale jinak hlavně nějaké drsnější scény, pár mrtvol a litrů krve a budu spokojená

21. Co musí kniha obsahovat, abys ji doporučila dál?
Já moc knížky nedoporučuji. Nečtu žánr stejný jako většina stejně starých lidí, takže nevím.

22. Oblíbený žánr?
Thrillery.

23. Žánr, který čteš nejmíň (ale chtěla bys nejvíc)?
To nevím. Já jsem se svým žánrem spokojená. I když bych chtěla číst víc různých klasických knížek a obecně asi nečíst pořád jen jeden druh.

Knižní řetězovka 1

2. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
Chtěla jsem udělat nějaký knižní projekt, takže jsem různě pátrala po internetu a různých blogách a nakonec se rozhodla pro knižní řetězovku, kterou jsem našla na blogu Annie. Bude rozdělena do třech částí.


1. Oblíbená kniha z dětství
Jedna z nejhezčích knížek, co jsem kdy četla. O rackovi a kočce, která ho naučila létat. Nejdřív jsem na tom byla jako malá na představení v Minoru. Bylo nádherně udělané. Pamatuji si, jak se nám s maminkou hrozně líbil, takže jsme si všimly, že k tomu mají i knížky. A hned byla dom. Dokonce jsem teď našla i vstupenku. 8. 12. 2006. Je to tak zvláštní příběh o kočkách z Hamburku a jednom malém rackovi, který se potřebuje naučit létat, protože jeho maminka kvůli ropě v moři umřela. Knížka má navíc naprosto dokonalé ilustrace. Autorem je Luis Sepúlveda.

2. Co právě čteš?
Právě jsem v jistém meziobdobí. Mám sice půjčených spoustu knížek, ale nějak se mi do nich nechtělo. Takže jsem si zase obstarala Lee Childa. Radím dobře, nečtěte to. Už nebudete chtít nic jiného. A od něj mám knížku A přece nezemřeš.

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
Měla jsem, ale to už mám všechno vyzvednuté. Vlastně tam mám teď francouzštinu pro samouky první díl. Mám doma druhý, ale potřebovala jsem se podívat na pár posledních kapitol toho předcházejícího, ale už je to asi měsíc a pořád nepřichází.
Teď jsem si ještě zarezervoval knížku Bílý oheň. Narazila jsem na ni v časopise ENIGMA. Na poslední stránce bylo pár knížek a tahle mě zaujala, takže už má svou rezervaci.

4. Knižní zlozvyk?
Asi žádný nemám. Snad jen, že po škole neustále knížky tahám, čehož si všimla francouzštinářka a ptala se mě, jestli si hodlám na její hodině číst. A když jsem jí náhodou u sebe neměla (šli jsme někam ven), tak se mě ptala, jak je možné, že nemám knížku.
 
 

Reklama