Konspirační teorie

Jak to bylo s Roswellem?

19. června 2014 v 10:10 | Lily eN
Roswellský incident se stal nejznámější událostí v historii UFO. V podvečer 2. července roku 1947 údajně na ranči v Novém Mexiku Williama "Macka" Brazela havarovalo UFO mimozemského původu. K stejnému dni připadá i Mezinárodní den UFO právě na připomenutí této události. Po celá desetiletí se kolem Roswellského incidentu točí nespočet otazníku a ani dnes neubývají. Naopak se přidává stále víc a víc nezodpovězených otázek.
Po bouři z noci 2. července se William Brazel vydává na obvyklou obchůzku jeho ranče, aby zjistil napáchané škody, když nachází podivné předměty. Nepřipomínají žádný pozemský materiál, který kdy Brazel viděl.
Podle rady jeho souseda zkontaktuje místního šerifa George M. Wilcoxe. Spolu s ním podrobněji trosky prozkoumávají. Předměty jsou neuvěřitelné lehké. Když se zmuchlají, okamžitě se zpět narovnávají a žádným způsobem je nelze poškodit. Navíc podle nepotvrzených zpráv byly plné znaků podobných hieroglyfům.
Zpráva o havárii UFO se brzy rozšíří po celém Roswellu a nezůstává jen u jeho hranicí. O pár dní později Brazelův ranč obklíčí armáda a on i jeho rodina jsou podrobeni výslechům. Celé situace se ujímá major Jesse A. Marcel, jehož tým specialistů podrobně centimetr po centimetru prozkoumává oblast a okolí ranče a veškeré trosky zabavují.
O pár dní později vydá před tiskem major Jesse A. Marcel prohlášení a popře jakoukoliv možnost, že by se na ranči nalezlo vesmírné těleso. Nešlo prý o létající talíř, nýbrž o trosky vojenského průzkumného balónu z tajného projektu MOGUL.
I tato informace je však obtěžkána hromadou nejasností. Pokud skutečně šlo o průzkumný balón, proč byl Mack Brazel vězněn a vyslýchán kvůli tomu, co vlastně našel na své farmě? Rančer sám popírá oficiální verzi armády.

Je to malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo

30. července 2013 v 17:01 | Lily eN
Je 21. července 1969 a americký astronaut Neil Armstrong právě poprvé vkročí na Měsíc. '' Je to malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo'' pronese a zapíše tak tuto větu, o které se spekuluje, že ji řekl nelogicky s chybou, do dějin. Jak to ale ve skutečnosti bylo? Doopravdy se na Měsíci přistálo nebo to byl jen trik?

( zleva doprava- Neil Armstrong, Michael Collins, Buzz Aldrin)

Mezinárodní den UFO

2. července 2013 v 16:57 | Lily eN
K dnešnímu dni 2. července se připisuje mezinárodní den UFO.
Je tu jedna věc, kterou o mně nevíte. A to, že jsem velký fanoušek UFO.
Proč právě dnes?
V roce 1947 na farmě u Roswellu v Novém Mexiku havarovalo UFO. Tehdy farmář William Mac Brazel našel se svým synem na ranči Foster po velikém úderu do země, který slyšel předchozí den, úlomky neznámého kovu, plechu či pásky. Nikdy se nezjistilo, co přesně to bylo. Dodnes je to nejznámější a největší záhadou týkající se mimozemšťanů. Armáda existenci spadlého UFO zamítla a přesvědčovala okolí, že je to balón. Brzy poté se začaly objevovat fotografie mimozemských těl.
Dost často se s neidentifikovatelnými létajícími předměty (angl.zk. UFO) setkávají piloti. Několikrát došlo i ke srážce.
 
 

Reklama