Top týdne

Top týdne #2

11. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
A je tu další část z pondělního projektu To týdne. Tentokrát je tématem filmové zpracování.Jelikož, jak to často u filmových zpracování bývá, jsou mnohem horší než knížky. A proto žebříček rozdělím do dvou částí- ta špatná zpracování a ta dobrá zpracování. A seznam má taky jen devět bodů, protože jsem jich víc nevymyslela.
Začnu od těch nejhorších:

9. Eragon
To mi snad nikdo nemůže mít za zlé. Viděla jsem to teprve nedávno. Podle mě je to naprostá katastrofa. Vypadá to jako nějaká hodně špatně natočená pohádka s příšerně oblečeným zloduchem. Hrůza.

8. My děti ze stanice ZOO
Film byl pro mě jedno velké zklamání. Knížku jsem už četla několikrát a ta se mi líbí. Pokud je to vůbec možné. Ale ve
filmu je toho asi tak třetina a ještě tam chybí spousta důležitých věcí. Není to vůbec pocitové. Zkrátka se mi to nelíbí.

7. Hobit
On to vcelku vzato není nijak špatný film. Byla jsem sice zatím na obou částech v kině (a dokonce mám i stejné sedadlo, jak jsem si vyžádala), ale na třetí už asi nepůjdu. Je to strašně dlouhé. Ta první část
se mi docela líbila, protože byla akčnější a byly tam hezčí místa, ale ta druhá...s tou to šlo z kopce

Top týdne #1

4. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
A pouštím se do dalšího projektu. Je pořádané blogerkou Luu. Jedná se o to, že každé pondělí je zadané téma a vaším úkolem je sestavit seznam o deseti bodem. Kompletní pravidla a zadání si můžete přečíst na jejím blogu.

.
Musím říct, že jsem hodně pátrala v historii vypůjčených knih z knihovny, abych obsadila těch deset z co nejvíce knih. Ale nakonec jsou stejně tři z HP.

10. Ian Boroughs (Lovec duchů)
Upřímně si toho sice tolik nepamatuji, ale byla to moc dobrá knížka. Ian představoval hlavní roli a přišel mi zdaleka nejlepší. Když o tom tak uvažuji, možná bych si měla knížku přečíst znova nebo druhý díl.9. Murtagh (Eragon)
Četla jsem to více jak před rokem, takže jsem musela pátrat, jak se ta postava jmenuje, ale doufám, že je to on. Měl by to být potomek nějakého záporáka s jizvou na zádech (myslím). Rozhodně mi ale přišel mezi tím mořem dokonalých postav nejlepší. Trocha záporných vlastností nikdy neuškodí.

8. Will (Karanténa)
Možná trochu sobecký, žárlivý a naivní, ale aspoň tam nadělal nějakou paseku. Já zkrátka nemám ráda ty dokonalé postavy, jimiž většinou ty hlavní jsou, takže mívám v oblibě vedlejší.
P.S. Pokud někdo tu knížku zná, nevíte něco o těch dalších dílech?

7. Lenka Láskorádová (Harry Potter)
Podivínka s nesmyslnými hláškami. Zkrátka úžasná postava. I když se mi víc líbí ve filmovém zpracování, Lenka je zkrátka Lenka.
 
 

Reklama