Všechno možné

Marie Brožová-moje inspirace

3. února 2015 v 20:00 | Lily eN
Protože jsem už hodně dlouho nenapsala žádný článek, seděla jsem tak u stolu a přemýšlela, čím začít. Ale nejdřív proč jsem vlastně teď nic nepřidávala. Nějak nebyl čas. Upřímně jsem objevila křížovky a jako důchodce teď pořád vyplňuju. A pak jsem taky začala kreslit. A já se nějak nemůžu soustřeďovat na víc věcí najednou, takže na blog mi nezbýval čas a ani kapacita. Taky jsem byla v sobotu v kině na filmu Slídil. O tom bych také chtěla nekdy napsat článek, protože to byl hrozně zvláštní film.
Každopádně teď ale zpátky ke článku. Jak jsem tak seděla u stolu, dívala jsem se na jeden sešit, co mám. Je s ilustrací od Marie Brožové. A o té bych dneska chtěla napsat.

Oblíbená píseň

14. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
Sice moc téma týdne nepíši, ale tohle se mi zrovna docela líbí. Je sice fakt, že je ke mně netaktní, jelikož pořád truchlím nad ztracenou mp3kou.
Ale aspoň mě to přimělo zamyslet se nad svou oblíbenou písničkou. Nejsem člověk, který má nahraných několik stovek písniček. Spíš naopak. Mám jich málo. A také neposlouchám jen tak něco.
Každopádně jsem se tedy rozmýšlela nad úplně nejoblíbenější. A ono to není tak jednoduché. Musela jsem si vybrat, jestli zvolím písničku, která pro mě znamená hodně sama o sobě, která se mi prostě líbí nebo jestli pro mě hodně znamená ten zpěvák a pak jednu od něj. Víc kategorií není.
A já nakonec zvolila tu poslední. Protože by to byla životní urážka nedát do nejoblíbenější písničky nějakou od Ryana Stara.
A teď přišla důležitější část. Jakou. Ta, která se mi nejvíc líbí? Nebo ta, která pro mě nejvíc znamená?
A pak jsem si je obě poslechla. A bylo jasno. Musela jsem zvolit první možnost. Protože to je ta, kterou bych chtěla poslouchat pořád dokola. To je ta, která se mi tolik líbí a která tak skvěle zní. To je písnička, u které mi nevadí mít ji doopravdy nahlas, protože to já jinak nesnesu (vždycky jako důchodce okřikuju mámu, že má v autě hudbu moc nahlas). To je přesně ta písnička, kterou bych chtěla slyšet jako poslední ve svém životě. Tohle je nejoblíbenější písnička.
A tady je. Stay Awhile od Ryana Stara. Zná ho jen doopravdy málokdo. Vlastně jsem se nesetkala nikdy s nikým, kdo by ho znal. A to je škoda.
Takže doufám, že se bude líbit. Nebo je mi to vlastně jedno. Protože mně se líbí a to je důležité.

Hůlky z Harryho Pottera

9. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
Chvíli jsem uvažovala nad nějakým článkem s Potterovskou tématikou. A nakonec jsem přemýšlela o článku s hůlkami. Takže jsem našla obrázky jednotlivých hůlek a jejich majitelů.
Která se vám líbí nejvíc?

Harry Potter

DIY

8. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
Sice jsem na dnešek měla naplánovaný jiný článek (30 creative writing challenge), ale to bude muset chvíli počkat. Takže jsem v posledních dnech ukládala spoustu 'do it yourself' obrázků a pár jich sem také přidávám.

Něco takového si chci v nejbližší době udělat, jen musím zjistit, kde koupit ty ozdobné barevné pásky.

Room Inspiration

3. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
Už pár dní si různě předělávám a vylepšuji pokoj, takže jsem si našla i pár obrázků. Nejsou tam jen pouze pokoje, dávám sem zkrátka to, co se mi zalíbilo přip mím pátrání.
Zdroj obrázků: google.cz


Ta světýlka se mi hrozně líbí.

5 filmů, které stojí za zhlédnutí

27. července 2014 v 11:40 | Lily eN
  • Na život a na smrt
Tohle není film úplně pro každého. Ale je to můj nejoblíbenější a ten nejlepší. Ale nepříznivcům akčních filmů a střelby zbraní ho nedoporučuji.
Pro mě je to však ten pravý. Byla jsem na něm někdy v lednu v kině a tak jako u většiny film, které tam vidím, nelitovala jsem. Je natočený podle skutečné události a vypráví příběh čtyř vojáků a operaci Redwing.
Ten film pro mě moc znamená. Dokonce jsem si poslední větu i napsala na zeď. Můžu ho jedině doporučit, ale chápu, že žánrově asi nebude pro každého.
Film má také úžasnou hudbu (Explosions In The Sky) a herce.

Oficiální anotace:
  • Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt.(Bontonfilm CZ)
  • zdroj: http://www.csfd.cz/film/297051-na-zivot-a-na-smrt/
Trailer:

Testy osobnosti

15. července 2014 v 15:38 | Lily eN

Pátrala jsem po internetu, protože jsem si chtěla udělat nějaký ten osobnostní test online a zadarmo. Našla jsem tři, které stojí za to.

První je ten nejzákladnější. A to test temperamentu.
Co mi to vlastně vyjde?
Osobnost se podle temperamentu dělí do čtyř skupin:
Jednotlivé názvy odkazují do wikipedie.

A co mi vyšlo?

Příjmení z celého světa

6. července 2014 v 16:28 | Lily eN
Určitě to nejsem jen já, kdo má vždy hrozný problém vymýšlet příjmení do povídek. Takže jsem trochu zapátrala a sepsala seznam pár jmen z různých zemí.


1. USA
Smith, Jonhson, Williams, Brown, Jones, Miller, Davis, García, Rodríguez, Wilson, Taylor, Jackson, Thompson, White, Black, González, Clark, Lewis, Walker, Pérez, Hall, Young, Sánchez, Wright, King, Scott, Baker, Adams, Nelson, Martin, Carter, Philips, Evans, Turner, Torres, Parker, Collins, Edwarts, Stewart, Murphy, Rivera, Cook, Cooper, Reed, Baily, Wood, Brooks, Bennett, Gray, James, Long, Foster, Sanders, Cox, Russell, Perry, Barnes, Fisher, Butler, Harris, Baker, Nellson.
 
 

Reklama