Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday #2

13. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
S další středou je tu i další část projektu od Breaking the Spine, jehož úkolem je zveřejnit knížku nebo knížku, který bychom si chtěli přečíst.

Temné lesy

-Harlan COBEN

Státní zástupce řeší prestižní případ své kariéry, případ tří mladíků z nejbohatší vrstvy, kteří znásilnili mladičkou černošskou
striptérku a díky penězům svých otců se snaží vykroutit a znemožnit svou oběť. Náročnou přípravu obžaloby naruší šokující fakt, když při běžné identifikaci neznámého mrtvého v něm pozná jednu z údajných obětí dvacet let starého případu zavražděných táborníků. Naděje, že sestra možná také žije, ho nutí pátrat v minulosti - tehdy byla těla dvou obětí nalezena hned po činu, zatímco těla dalších dvou se nikdy nenašla - ale vydává se také po horké stopě, kterou nabízí falešná totožnost mrtvého. Dvacet let starý případ získává najednou nové obrysy a konečné řešení přináší hrdinovi nejen úlevu, ale i vyrovnání s některými bolestnými zkušenostmi z mládí.
zdroj anotace: http://www.mlp.cz/cz/

Bílý oheň

- Douglas J. PRESTON

Pendergast přijme volání o pomoc své chráněnky Corrii Swansonové a rozjede se za ní do luxusního lyžařského střediska, kde se ocitla ve velkých problémech. Kdosi zde totiž zakládá požáry v milionářských sídlech a při nich v plamenech umírají rodiny majitelů. A evidentně se nejedná o žádnou náhodu. Tento případ se prolne s nálezem ostatků horníků, které před více než sto lety zabil medvěd. Při zkoumání podrobností této události totiž vychází najevo věci, které by mohly ohrozit výnosný byznys lyžařského střediska. Příběh navíc odhalí utajené dávné setkání autora nejslavnějšího detektiva A. C. Doyla s neméně populárním Oscarem Wildem. Jejich schůzka samozřejmě souvisí s případem.
zdroj anotace: http://www.mlp.cz/cz/

Waiting on Wednesday #1

6. srpna 2014 v 9:13 | Lily eN
Nakonec se také zapojuji do tohoto oblíbeného projektu vymyšleném Breaking the Spine, jehož úkolem je zveřejnit knížky, které bychom si chtěli přečíst.


James Grippando- SVĚDOMÍ

Úspěšný trestní obhájce Jack Swyteck si už léta nerozumí se svým otcem Harrym, guvernérem státu Florida. Harry nechá jednoho z Jackových klientů popravit na elektrickém křesle, ačkoli Jack pevně věří, že muž je nevinen. Vztah Jacka a Harryho se tak ještě více vyhrotí.
Vzájemná nevraživost však musí jít stranou. Na scéně se objeví šílený psychopat, který se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Jeho geniální manipulace a touha po krvi zaplétají Jacka i Harryho do sítě obvinění, vydírání a lží. Dokáží se domluvit, spolupracovat a překonat hlubokou propast, která je mezi nimi? Měli by! Počet zavražděných svědků roste...

John Verdon- NECHTE ĎÁBLA SPÁT
Dave Gurney sice odešel do předčasného důchodu, o práci ale nemá nouzi díky své vysoké a specifické odbornosti specialisty na psychopatické pachatele. Nyní se snaží dostat zpět do kondice po utrpěném zranění při vyšetřování bizarní vraždy mladé dívky. Zdraví se mu vrací jen těžce a v této chvíli jej oslovuje známá novinářka, zda by nepřispěl svými znalostmi do pořadu o sériovém vrahovi zvaném Dobrý pastýř. Tento fantomový vrah zavraždil před několika lety šest lidí, aby o tom informoval vzápětí média a pak beze stopy zmizel. Jeho případ je tedy až do této chvíle neobjasněný. Dave se uvolí spolupracovat na TV pořadu, který se věnuje Dobrému pastýři, aby vzápětí obdržel všeříkající vzkaz: Nechte ďábla spát.V neděli jsem totiž byla v knihkupectví a našla si tam asi šest knížek. Mám sice pocit, že jeden z těch pracovníků přesně odhalil, co dělám, totiž že si vždycky vyberu nějakou knížku a zapíšu si ji do mobilu, ale tak nemají mít ty knihy tak drahé.
Sice mě teď hrozně štve, že je ještě týden knihovna zavřená, ale v pondělí se tam hned vypravím. Nejvíc jsem zvědavá na to Svědomí. Takže už mám rezervaci.
 
 

Reklama
Reklama